Winny Wtorek – Mikołajki 2015

Pamiętacie jak w szkole obchodziło się Mikołajki? W klasie robiło się losowanie kto, komu kupuje jakiś drobny podarek. Zawsze było z tym niezłe zamieszanie. Winiarscy blogerzy, biorący udział w Winnych Wtorkach bawią się w taką wersję Mikołajek dla pełnoletnich. Przy tym są całkiem nieźle zdyscyplinowani i pomysłowi jeśli chodzi o wina, które wybierają.

Moją mikołajkową paczkę wysłał Gustaw z bloga przywinie.pl. Znalazłem w niej wino węgierskie, będące jednym ze znaków nowej fali w Tokaju. Zrobiony całkowicie na wytrawnie Furmint 2013 z miejscowości Mad, stanowi całkowite przeciwieństwo słodkich, utlenionych, klasycznych win Aszu. Autorem wina jest Istvan Szepsy Jr., będący winemakerem w winnicy Szent Tamas.

Parę dni temu miałem okazję spróbować dość szerokiego spektrum węgierskich win, które zostały przedstawione w krakowskim Magazynie Wina przez stowarzyszenie młodych, węgierskich winiarzy Happy Hungarian Wine. Pokazują oni w jakim kierunku może rozwijać się winiarstwo węgierskie. Muszę przyznać, że często są to próby bardzo interesujące.

Dzięki Gustaw za życzenia i frajdę jaką miałem z tego Furminta.

Pozostali blogerzy w taki sposób cieszyli się swoimi Winnymi Mikołajkami:

1. Winniczek
2. Zdegustowany
3. Przy Winie
4. Pisane Winem
5. Blurppp
6. Nasz Świat Win
7. Italianizzato
8. Eno Eno
9. Winiacz
10. Winne Przygody

 

P.S. Najlepsze informacje o winiarstwie węgierskim znajdziecie na blogu Blisko Tokaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>